Jaka mata grzewcza pod płytki do łazienki?

Łazienka to szczególne miejsce. Po długiej kąpieli lub prysznicu, wyjście spod wody nie jest przyjemnym doświadczeniem. Chłód bywa wtedy bardzo dojmujący. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu pod płytkami może się to zmienić. Ciepło płynące od stóp i wypełniające całą łazienkę da poczucie wysokiego komfortu.

Jaka mata grzewcza do łazienki?

Czym należy kierować się przy wyborze maty grzewczej do łazienki? Nie każde rozwiązanie sprawdzi się w takim miejscu, dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie instrukcji na opakowaniu. Powinna się znaleźć tam informacja o takim przeznaczeniu danego modelu maty grzewczej. Poza tym warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów:
  • Moc grzewcza. Jednym z najważniejszych parametrów ogrzewania podłogowego do łazienki jest moc stosowanych mat. W łazience najlepiej sprawdzają się maty o mocy 150 – 170 W/m².
  • Sposób mocowania maty. Niektóre rozwiązania są bardzo proste w zastosowaniu, inne wymagają więcej pracy. W przypadku zatrudnienia fachowca problem ten staje się mniej istotny.
  • Nie bez znaczenia przy wyborze maty jest także jej cena. Nie zawsze tańsze modele będą lepszym wyjściem. Dlatego warto dokładnie porównać parametry dostępny mat do ogrzewania podłogowego, aby wybrać optymalną opcję do zakupu.
  • Zwróć szczególną uwagę na gwarancję produktu! Gwarancja powinna obejmować również naprawę podłogi a nie tylko wymianę na nowy produkt.
Na rynku znajdziesz różne maty grzewcze, które doskonale sprawdzą się także pod płytkami łazienkowymi. Doskonałym przykładem może być system nVent RAYCHEM QuickNet. Sprawdzi się on w każdej łazience i zwiększy komfort, szczególnie czynności wykonywanych po kąpieli, gdy mokre ciało jest szczególnie narażone na zimno.

Czy można montować matę grzewczą pod prysznicem?

Czy można montować matę grzewczą pod prysznicem?

Instalacja ogrzewania podłogowego elektrycznego pod natryskiem to kontrowersyjny temat. W końcu jest to strefa „0”, która wymaga wysokiego stopnia ochrony elektrycznej. Jest to główny argument przeciwników takiego rozwiązania.

Jednak dyskusja na ten temat jest zupełnie niepotrzebna, ponieważ producenty dokonał wszelkich starań i wykonał ją z materiałów przeznaczonych do pracy w tego typu środowisku. Chodzi między innymi o maty z serii QuickNet. Posiadają one odpowiednie normy i dopuszczenia, a sposób instalacji dodatkowo zabezpiecza ją przed uszkodzeniem mechanicznym.

Jedyną różnicą jest montaż instalacji przez elektryka z uprawnieniami oraz wykonanie stosownych pomiarów. Najważniejsze jest jednak, że elektryczne ogrzewanie podłogowe może być bezpiecznie stosowane także pod prysznicami bez brodzika (umieszczonych bezpośrednio pod podłogą).

Przeczytaj więcej: 

Opinie na temat maty grzewczej pod płytki

Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany na instalację mat grzewczych w łazience oraz pod prysznicem, zapoznaj się z opiniami klientów. Akcentują oni znaczne polepszenie komfortu po kąpieli. Grzejąca mokre stopy podłoga jest przyjemna i ułatwia dokładne wytarcie się ręcznikiem oraz inne czynności po kąpieli jak suszenie włosów. Jeśli masz jeszcze jakieś obawy lub wątpliwości, zachęcamy do zatelefonowania do nas. Chętnie wyjaśnimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Mata grzewcza pod płytki